کاندوم باعث پیشگیری از بارداری نمی شود!

مالالیز
6 دی, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
احتمال بارداری با کاندوم

اگر پس از خرید کاندوم به صورت صحیح از کاندوم استفاده کنید احتمال بارداری 2 درصد است. یعنی کاندوم تا 98 درصد احتمال بارداری را کاهش میدهد. 2 درصد مابقی درصورت استفاده از کاندوم نامناسب، کاندوم تاریخ انقضا گذشته و پاره شدن کاندوم حین رابطه یا نپوشاندن کل آلت تناسلی با کاندوم است. در صورت عدم استفاده صحیح، احتمال بارداری افزایش پیدا می‌کند. استفاده از کاندوم مردانه بیشتر از کاندوم زنانه میتواند جلوی باردار شدن را بگیرد. همچنین استفاده از قرص های ضدبارداری نیز مانند ایمپلنت بارداری و قرص های IUD میتواند باعث جلوگیری از بارداری شود.

فهرست محتوا

چه عواملی احتمال بارداری با کاندوم را افزایش می‌دهند

در صورت استفاده صحیح از کاندوم، احتمال بارداری تا 98 درصد کاهش پیدا میکند. تنها 2 درصد احتمال بارداری حین استفاده از کاندوم وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

کاندوم را در مکان مناسب نگهداری نکرده باشید

اگر کاندوم را در جایی مانند کیف پول یا جیب پشت بگذارید ممکن است گرما و عوامل دیگر بر روی کاندوم تاثیر بگذارد و باعث کم شدن مقاومت کاندوم ها و پارگی آنها حین رابطه شوند. بهترین مکان برای نگهداری کاندوم در کمد، کشو و جاهای خنک می باشد.

تاریخ انقضای کاندوم گذشته باشد

کاندوم ها نیز مانند سایز لوازم زناشویی تاریخ انقضا دارند. بهترین مقاومت کاندوم قبل از تاریخ انقضای آن است و اگر نزدیک تاریخ انقضا باشد یا از آن گذشته باشد ممکن است مقاومت کاندوم از بین رفته باشد و کاندوم پاره شود و حتی مواد استفاده شده در کاندوم فاسد شده و باعث حساسیت پوست آلت شوند.

کاندوم حین رابطه پاره شود

اگر حین بازکردن کاندوم از ناخن استفاده کنید، یا اگر حین استفاده از کاندوم شی نوک تیز استفاده کنید، کاندوم پاره می شود. کاندوم یک وسیله یکبار مصرف و بهداشتی می باشد که بهتر است بعد از استفاده از آن، دور ریخته شود و از استفاده مجدد از آن خودداری شود. اگر کاندوم حین رابطه پاره شد باید رابطه را متوقف کنید سریع و کاندوم جدیدی را جایگزین کنید.

روان کننده استفاده کنید

استفاده از ژل لوبریکانت یا هر روان کننده دیگر حین رابطه در کنار کاندوم میتواند احتمال پارگی آنرا افزایش دهد. خود کاندوم دارای مایع روان کننده و چرب کننده است که نیازی به روان کننده جانبی نیست. بهترین نوع روان کننده در مالالیز موجود می باشد که خاصیت های حجم دهندگی و تاخیری هم دارند. استفاده از روان کننده های برپایه آب باعث جذب سریع می شود ولی استفاده از روان کننده برپایه روغن اشتباه است.

نداشتن فضا برای خروج منی

نوک سر کاندوم ها یک برآمدگی کوچک است که کمک میکند تا فضایی ایجاد شود که اگر مایع منی خارج شد کاندوم پاره نشود و مایع منی نشتی نکند. هنگامی که آلت در حالت نعوظ است، کاندوم را روی سرآلت بکشید و کمی فضا سر آلت اختصاص دهید. بعد از اتمام رابطه، نوک کاندوم را گرفته و آنرا خارج کنید. اگر قطره ای از منی به واژن نشتی کند، احتمال بارداری وجود دارد.

اگر کاندوم پاره شد چیکار کنیم؟

مسلما وقتی کاندوم پاره شود مایع منی ممکن است به واژن نفوذ کند. اگر شخصی بعد از پارگی کاندوم متوجه آن شود، و همچنان رابطه را ادامه دهد امکان بارداری وجود دارد. کاندوم ممکن است به دلایلی همچون سایش و اصطکاک حین رابطه پاره شود. اگر کاندوم پاره شد و مایع منی داخل واژن ریخت، پیشنهاد میکنم از قرص های ضد بارداری و روش های پیشگیری دیگری نزد داروخانه ها استفاده کنید.

سیکل عادت ماهیانه خانم ها بسیار روی بارداری تاثیر دارد. روزهای یازدهم تا پانزدهم سیکل ماهیانه زمان تخمک گذاری است و در این روزها احتمال بارداری بیشتر است. اگر در این زمان ها کاندوم پاره شود، استفاده از قرص های ضد بارداری ضروری تا نهایتا 72 ساعت بعد باید انجام شود.

خرید کاندوم از مالالیز

ما از هرنوع کاندوم یکی را به عنوان تست باز میکنیم و داخل محفظه آنرا پر از آب یا گاز میکنیم. کاندوم ها حدود نیم متر باد میشوند و مقاومت آنها سنجیده می شود. در صورتی که یکی از برندهای کاندوم مقاومت خوبی نداشته باشد از فروش آن به شما جلوگیری میکنیم و برای شرکت سازنده مرجوع خواهیم کرد. تمامی محصولاتی که داخل سایت مالالیز استفاده می شود کاملا تست شده و اگر بدون عیب باشد آنرا معرفی میکنیم. مالالیز یک فضایی را مهیا کرده تا بتوانید با خیال راحت کاندوم را انتخاب کنید، از مزایای آن مطلع شوید به صورت فوری و محرمانه درب منزل تحویل بگیرید. خرید کاندوم آنلاین از مالالیز باعث حفظ محرمانگی و افزایش آگاهی شما و جلوگیری از بارداری خواهد شد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.